NK Krka doma priznala premoč Tolminu

20 avgust 2024

Na domačem igrišču pod Portovalom so nogometaši NK Krka v drugem krogu 2. SNL morali priznati premoč gostom iz Tolmina, ki so slavili z rezultatom 1:2.

Tekma je bila odločena z dvema zadetkoma Kalanija Almeide, ki je poskrbel za prvo zmago Primorcev v tej sezoni.

Tolminci so hitro povedli, saj je Almeida že v 12. minuti natančno zadel in tako popeljal goste v vodstvo. Kljub prizadevanjem domače ekipe, da bi izenačili, so Primorci v drugem polčasu uspeli še enkrat zadeti. Almeida je po dobri uri igre še enkrat premagal domačo obrambo in povišal vodstvo na 0:2.

Krkaši so se borili do zadnje minute in v 83. minuti uspeli znižati rezultat, ko je Nik Kapun uspešno izvedel strel z bele točke. Kljub vsem naporom domačih igralcev, da bi iztržili izenačenje, je Tolmin zdržal pritisk do konca tekme, tudi po izključitvi Rastka Marsenića, ki je v zaključku tekme prejel rdeči karton.

Kljub porazu se ekipa NK Krka ozira naprej in že usmerja svoje misli na naslednje tekme, kjer bodo poskušali popraviti vtis in se vrniti na zmagovalna pota. Zahvaljujemo se vsem navijačem za podporo in se veselimo vaše prisotnosti na prihodnjih tekmah.

Krkaše v soboto čaka gostovanje v Dekanih.