Domov

Tekma na Areni  Petrol bi se lahko končala tudi drugače, če bi Krkaši namesto dveh vratnic zadeli domačo mrežo.  Celjani so sicer že zgodaj prišli v vodstvo, a še v prvem polčasu je Fuček izkoristil nesporazum v domači obrambi in izenačil. Slabši del tekme smo s strani novomeščanov videli v začetku drugega polčasa, ko so po golu Sunyja ponovno zaostajali. Izid 2 : 1 je bil tudi končni izid tekme, čeprav so Dolenjci predvsem v zaključku srečanja močno pritiskali proti celjskim vratom. Omeniti je potrebno še, da se je v 52. minuti poškodoval vratar Pelin (zlom nosu), ki bo tudi na naslednjih tekmah mesto v golu prepustil drugemu vratarju Mitroviću.

Po nedeljski zmagi nad Zavrčem ni časa za proslavljanje, saj je bila to le ena od pomembnih tekem, ki si sledijo v naslednjih tednih. Fantje so včeraj opravili regeneracijo, danes pa so na popoldanskem treningu že kovali taktiko za jutrišnjo tekmo v Celju. Kljub napovedim o zdesetkani ekipi Celja, je glede na jesenske predstave in stanje na lestvici moštvo iz mesta ob Savinji nesporen favorit. Tega se zavedajo tudi v strokovnem vodstvu Krke in igralci, ki v en glas zatrjujejo, da gredo v Celje odigrat dobro in požrtvovalno tekmo. Ali bo to zadoščalo za točko ali vse tri, pa bo znano po tekmi.

K

Pričakovanja pred današnjim dvobojem so vsekakor šla v smerI osvojitve treh prepotrebnih točk v lovu za osmim mestom PLTS. Igralna površina je bila še kljub nekaj dnevov brez dežja še vedno zelo mehka, kar je igralcem obeh ekip pri obvladovanju žoge povzročalo nemalo težav. Čeprav so prvi zapretili gostje (po predložku Kelenca je bil gol razveljavljen zaradi ofsajda), so prvi zadeli Krkaši, ko je uporabno globinsko žogo Fučka v drugem poskusu v gol potisnil Perić.

Za nogometaše je zadnji teden pred nadaljevanjem prvenstva v PLTS minil mirno. Nekaj težav je pravzaprav povzročalo le vreme, tako da so morali vaditi na sicer odlično pripravljeni površini v Brežicah. Poškodovanih ni, tako da vsi igralci, razen Welbecka (kartoni) kandidirajo za nedeljski nastop. trener Andrej Kastrevec je pred tekmo dejal: "Prva tekma po dolgem prvenstvenem premoru je iz psihološkega vidika vedno težavna, ne glede kdo je nasprotnik. Na tekmi proti Zavrču bomo igrali napadalno, upam da tudi dosežemo zadetek več od nasprotnika in osvojimo pomembne tri točke. Velik prispevek na tekmi lahko dajo tudi navijači, zato vse ljubitelje  nogometa v nedeljo ob 15. uri prav lepo vabim na Portoval"

Kaj je povedeal Žiga kastrevec pred nadaljevanjem prvenstva, si preberite v spodnji povezavi...

Pozno popoldne so Krkaši gostovali v Ivančni gorici. V tekmi proti tamkajšnjemu tretjeligašu je trener ponudil priložnost tistim igralcem, ki so do sedaj na tekmah imeli manj minutaže (celotna udarna zasedba je že dopoldne na igrišču z UT opravila trening). Trener Kastrevec je po tekmi povedal, da je zadovoljen predvsem s prispevkom mladincev v ekipi, z nekaterimi rezervisti pa nekoliko manj. Edini zadetek za Krkaše je dosegel mladi Jan Novak.

Začetna postava: Mitrović, Rašić Damir, Vučkić, Neziri, Bele, Maksimović, Novosel, Aniekan, Ihbeisheh, Kramar in Kauber. V drugem delu so v igro vstopili še Marjanovič, Končar, Potokar, Labović, Novak, Pinoza in Kožar.

Treninga v petek in v soboto bodo Krkaši opravili na pomožnem igrišču z naravno travo v Brežicah.

Na tekmi z vodilnim moštvom 3. SNL center, ekipo kranjske Zarice so krkaši večki del tekme prevladovali na igrišču, predvsem v prvem delu igre smo bili lahko s prikazanim v polju zadovoljni, nekoliko manj v samem zaključku akcij. Gostje so brez gola zdržali dobre pol ure, nakar so v treh minutah prejeli dva zadetka.

Sobota, 14 Februar 2015 08:03

V soboto v Krškem proti Zarici

Zaradi kvalitetnejše  travne podlage v Krškem se bosta v soboto ob 12. uri tam pomerili Krka in vodilni tretjeligaš Zarica iz Kranja. Krkaši so z sestavljanjem igralske zasedbe zaključili in jim preostane le še piljenje forme do prve prvenstvene tekme. Ker je tekma z 21. 2. prestavljena na sredo, 4. marec, bodo boj za točke pričeli 1. 3. ob 15. uri na Portovalu, nasprotnik pa bo vedno neugodni Zavrč.

krka_v

V prijetnem sončnem vremenu sta se v Dekanih pomerili ekipi slovenske reprezentance do 21 let in Krke. Tekma sicer ni bila ravno kakovostna,

Povabilo na rprezentačni zbor so prejeli tudi trije mlajši Krkaši, letnik 1999. Nace Koprivnik in Marko Bedek se bosta reprezentanci pridružila na krajših pripravah na Debelem rtiču, medtem ko bo Aljaž Pavlin čakal na seznamu rezervnih igralcev,