Domov

Vremenske razmere v Istri so botrovale, da je tekma med Krko in Osijekom, ki bi morala biti danes odigrana v Novigradu, odpovedana.

Krkaši bodo vseeno aktivni, saj se bodo na igrišču v Izoli pomerili med seboj.

Spomladi bo konkurenco v ekipi zaostril Favour Aniekan.Gre za 20-letnega ofenzivnega vezista, ki je svoj mladinski staž prebil v Milanu. Kluba sta se dogovorila za posojo do junija 2015. Koliko nogometnega znanja premore, bo lahko pokazal že na današnji tekmi proti Osijeku.

Drudi dan bivanja v strunjanu je ekipa opravila dva treninga. Dopoldne so izkoristili zelene površine v okolici hotela, popoldne pa so vadili na igrišču z umetno travo v Izoli. Nekaj utrinkov na priloženih fotografijah... 1.   2.   3.   4.

Ekipa je danes dopoldne odpotovala na nekajdnevne priprave na Primorsko in za uvod v Rovinjskem selu odigrala pripravljalno tekmo. Nasprotnik je bila tokrat zagrebška Lokomotiva, četrto uvrščena ekipa Hrvaške lige. Krkaši so se tokrat odlično odrezali, saj so sosedom nasuli kar štiri zadetke. Mrežo je načel strelsko učinkoviti Urban Kramar, za njim pa sta zadela še Palić in Perić, ki je bil uspešen dvakrat.

V petek ob 14.30 sledi še ena tekma in sicer bo v Novigradu nasprotnik Osijek. Sicer bo ekipa ob morju do sobote, bivali pa bodo v Strunjanu.

V hladnem in deževnem popoldnevu sta se na igrišču z umetno tarvo Krkaši pomerili s hrvaškim drugoligašem NK Bistra. Domači so nastopili brez nekaterih igralcev (Pelin, Fuček, Ihbeisheh, Kauber, Dežmar) in prvem delu tekme bili boljši nasprotnik. Po prekršku nad Welbeckom in dosojeni enajstmetrovki so v 20. minuti z golom Palića tudi povedli. V drugem delu so gostje ob menjavah v domači ekipi imeli več od igre in v eni od hitrih akcij v 59. minuti izid poravnali.

V torek, 27. 1. 2015 bo ekipa odpotovala v Strunjan in do sobote, 31. 1. odigrala tri tekme (Lokomotiva, Osijek in Šenčur).

hajduk_krka

V Rovinju sta se v tekmi brez gledalcev pomerila splitski Hajduk in Krka. Splitčani so povedli že v tretji minuti, to pa je bil tudi končni rezultat tekme. Če tudi so bili Dalmatinci skozi srečanje nekoliko boljši nasprotnik, so si tudi Krkaši pripravili nekaj lepih priložnosti za zadetek, a je bil vselej na mestu vratar. Trener Kastrevec je bil po tekmi kljub porazu zadovoljen: " Odigrali smo najboljšo tekmo do sedaj, predvsem z dobro igro na sredini igrišča. Pomanjkljiva je bila predvsem realizacija, saj iz nekaterih lepih priložnosti nismo uspeli zadeti."

V sobotnem popoldnevu sta se v vadbenem centru Zagrebelo pomerili ekipi Zagreba in Krke. Trenerja sta se dogovorila za nekoliko podaljšan igralni čas (2 x 60 minut). V prvem delu smo videli zelo enakovredno igro, iz edinega strela proti golu pa so ga domači dobili z 1:0. V nadaljevanju sta oba trenerja na igrišče poslala skoraj povsem nove igralce, boljši pa so bili gostitelji s 3:1. Edini zadetek za Krkaše je dosegel Kramar po uspešno izvedeni enajstmetrovki,

istra potokar

Ekipa je danes odpotovala v hrvaško Istro in popoldan odigrala uvodno pripravljalno tekmo. Nasprotnik, Istra iz Pule , je ob koncu slavila s 3:1, potem ko je bilo ob polčasu 1:1 (strelec za Krko je bil Kramar). Krkaši so tekmo začeli v zasedbi Mitrovič, Rašić Danijel, Vučkič, Ejup, Žižić, Jurić, Potokar, Kramar, Welbeck, Kelez, Perić.

kauber V prihodnjih dneh bo kot reprezentant aktiven tudi Kevin Kauber, ki je dobil povabilo v estonsko reprezentanco U21 za sodelovanje na  International tournemant Commonwealth Cup 2015 v Saint Petersburgu, Russia. Več o turnirju...

Sicer pa Krkaše danes v Umagu čaka prva preizkušnja v sklopu priprav na nadaljevanje prvenstva. Nasprotnik bo Istra, tekma bo na sporedu  ob 14.30.

Trener Andrej Kastrevec v intervjuju za PRVALIGA.SI...