Mlajši dečki U13:

NK DOMŽALE : NK KRKA ŠENTJERNEJ 5:1 (4:0)

Mlajši dečki U12:

NK KRKA ŠD LEV : NK BRAVO PUBLIKUM 3:3 (2:1)

Nedeljsko popoldne je bilo na stadionu Portoval za ljubitelje nogometa zares prijetno. Igralci obeh ekip so izkoristili ugodne razmere in prikazali všečno igro tudi z mnogimi priložnostmi. V prvem polčasu sta blestela predvsem oba vratarja, zato sta mreži obmirovali. V nadaljevanju so Krkaši zaigrali še bolj poletno in plod tega so bili trije zadetki v koprski mreži. Ob dobri igri vseh sta bila junaka v domači ekipi vratar Miodrag Mitrović in pa predvsem mladi Nana Welbeck, ki je zadel za vodstvo in asistiral pri drugem golu Novinića. Veseli dejstvo, da je ekipa v nadaljevanju dosegla že osem zadetkov in kar na treh od petih ni prejela nobenaga. Zaradi omenjenega lahko z optimizmom zremo tudi v predstoječe tekme prvenstva, ki se bo nadaljevalo po reprezentančnem premoru v soboto, 4. 4. ob 16. uri v Mariboru.

V prvi tekmi nadaljevanja prvenstva v 1. ligi za U15, so se naši nogometaši pomerili z vrstniki iz Ajdovščine in po trdi tekmi zmago prepustili  gostom. Domači nikakor niso uspeli zaigrati tako kot znajo in fizično močnejša zasedba Primorcev se je na koncu veselila.

Selektor mlade reprezentance U21, Primož Gliha, je za prijateljski tekmi proti Ukrajini in Makedoniji pozval tudi mlada Novomeščana - Lea Ejupa in Žigo Kastrevca. Tekma proti Ukrajini bo v Kopru 26. 3. ob 15. uri, z Makedonijo pa v ponedeljek, 30. 3. v Celju,  prav tako ob 15. uri.

Uspešen nastop obema!

Nogometaši selekcije U13 NK Krka-Šentjernej so v nedeljo, 15. marca 2015, nastopili na turnirju Matija Gubec Open 2015 v Krškem. Sodelovalo je 8 ekip iz širše Slovenije. Ekipe so se pomerile v igri 11:11 na velikem igrišču. Tekme so se odigrale na igrišču z umetno travo in na centralnem stadionu z naravno travo. Po prvem delu tekmovanj, kjer so se pomerile po štiri ekipe v skupini, je ekipa NK Krka-Šentjernej zasedla prvo mesto pred ekipami NK Krško, NK Jezero Medvode in NK Brežice.

S polovičnim izkupičkom sta se končala obračuna kadetov in mladincev proti ekipama Kopra. Prvi so gostom morali priznati premoč z 2:1, čeprav so si zmago zagotovili v zaključku tekme iz sumljivo dosojene enajsmetrovke. Strelec za Krkaše je bil Miha Fišter. Mladinci so vrstnike Kopra odpravili z 2:0, zadetka pa sta dosegla Končar in Trščinar. Povezava na NZS.

Prihodnjo soboto bodo aktivni tudi že starejši dečki, na Portovalu bodo gostili Vipavo.

Krkaši so tokrat gostovali pri velenjskem Rudarju, ki mu v letošnjem spomladanskem delu še ni uspelo doseči gola. Želje pred tekmo so bile predvsem prekiniti niz dveh zaporednih porazov na gostovanjih, kakor pa se je tekma odvijala, bi lahko domov namesto ene odnesli tudi tri točke. Tokrat je bil za Novomeščane slabši del tekme prvi polčas, ko so domačinom dovolili pripraviti kar nekaj lepih situacij za zadetek, a vselej se je izkazal vratar Mitrović. Najlepši priložnosti na strani Krkašev sta imela Perič in Kastrevec, a sta bila neuspešna. V drugem delu velja omeniti izvrstni priložnosti Fučka in Periča tik pred koncem tekme, a je bil obakrat domači vratar uspešnejši.

Od srede 4.3. do nedelje 8.3. je selekcija starejših dečkov obiskala nogometni kamp Umag, kjer so opravili pet dnevne priprave pred nadaljevanjem drugega dela prvenstva. Trenirali so dvakrat dnevno, odigrali so tudi dve prijateljski tekmi. Proti ekipi NK Novigrad so naši fantje slavili z rezultatom 2:1, odpadlo tekmo z NK Jadran Poreč pa so nadomestili z medsebojno tekmo, kjer je ekipa belih premagala ekipo zelenih.

Tekma v Domžalah je postregla s povprečno igro na obeh straneh, v kateri so imeli nekaj več pobude domači nogometaši. Zaznamovali sta jo dve dosojeni enajstmetrovki za Domžale in pa pravi "evrogol" Ejupa, ki je tako po Zavrču zadel še drugič v tednu dni. V soboto sledi še tretje zaporedno gostovanje, tokrat proti velenjskemu Rudarju.

Povezave: prva liga.si, nogomania, snportal

Tekma na Areni  Petrol bi se lahko končala tudi drugače, če bi Krkaši namesto dveh vratnic zadeli domačo mrežo.  Celjani so sicer že zgodaj prišli v vodstvo, a še v prvem polčasu je Fuček izkoristil nesporazum v domači obrambi in izenačil. Slabši del tekme smo s strani novomeščanov videli v začetku drugega polčasa, ko so po golu Sunyja ponovno zaostajali. Izid 2 : 1 je bil tudi končni izid tekme, čeprav so Dolenjci predvsem v zaključku srečanja močno pritiskali proti celjskim vratom. Omeniti je potrebno še, da se je v 52. minuti poškodoval vratar Pelin (zlom nosu), ki bo tudi na naslednjih tekmah mesto v golu prepustil drugemu vratarju Mitroviću.