Tudi Rudar odnesel točko

Torek, 28 Oktober 2014 Napisal SPapež

V nedeljskem obračunu Krkašev z velenjskim Rudarjem so bili z osvojeno točko prav gotovo bolj zadvoljni gostje, ki so si točko zagotovili v zadnji četrtini srečanja. Domači so povedli sredi prvega polčasa, imeli v drugem delu še nekaj lepih priložnosti za povišanje rezultata, na koncu pa so morali biti zadovoljni s točko. Dejstvo je, da ekipa zelo težko dosega zadetke tudi iz zelo ugodnih položajev. V prihodnje bo potrebno prav na tem področju nekaj spremeniti, če želimo biti uspešnejši od primerljivih ekip, med katere sodi tudi Rudar.

V nedeljo ekipa odhaja na obalo, kjer se proti Koprčanom nadeja ugodnega izida.

Domžalčani izkoristili ponujeno

Ponedeljek, 20 Oktober 2014 Napisal SPapež

Odlično pripravljena zelenica stadiona Portoval je ponujala trenutno vodečemu moštvo lige - ekipi Domžal in predzadnji Krki odlične pogoje za igro. V prijetno toplem vremenu so bili v uvodnih minutah podjetnejši gostje, ki so med drugim zadeli tudi vratnico. V drugem delu prvega in večji del drugega polčasa je bila igra dokaj enakovredna, saj ne eni ne drugi niso resneje zapretili proti vratom nasprotnika. V samem finišu tekme so gostje po navidez nenevarni situaciji prišli do zaključnega strela za minimalno zmago.

V nedeljo, 26. 10. 2014, bo še ena domača priložnost za dosego točk. Na Portovalu bo gostoval velenjski Rudar.

Točke Zavrču

Petek, 17 Oktober 2014 Napisal SPapež

V 13. krogu 1. lige Telekom Slovenije so Krkaši gostovali na Ptuju in proti neugodnemu Zavrču tudi tokrat ostali brez točk. Čeprav dogajanje na igrišču v prvem polčasu ni kazalo na zanesljivo domačo zmago, se je na koncu to vendarle zgodilo. Našim fantom prav gotovo primanjkuje učinkovitosti v napadu, saj zelo težko dosegajo zadetke. Še enkrat več se je pokazalo, da solidna igra v obrambi in na sredini igrišča za osvajanje točk predvsem na gostovanjih ni dovolj. Vsi seveda upamo,  da bo na naslednji domači tekmi (v nedeljo Domžale) bolje in da bodo točke ostale na Portovalu.

Celje zdržalo pritisk

Ponedeljek, 06 Oktober 2014 Napisal SPapež

Na Portovalu se je v sončnem popoldnevu zbralo precejšnje število ljubiteljev nogometa, ki so po končani tekmi oddhajali z mešanimi občutki. Večina jih je bila zadovoljna s prikazano igro Krkašev, le končni rezultat bi moral biti glede na potek dogodkov v prid domačim. Če bodo fantje nadaljevali v tem ritmu, se lahko nadejamo tudi rezultatske uspešnosti. Zaradi tekem reprezentance bo naslednji krog odigran v sredo, 15. 10. 2014 (NK Zavrč na Ptuju), Portoval pa bo nogometaše gostil v nedeljo, 19. 10. 2014 (NK Domžale).

Olimpija padla

Petek, 26 September 2014 Napisal SPapež

Po dolgem času smo bili priča spodbudni nogometni predstavi Krkašev na Portovalu s katero so na kolena spravili še neporaženo ekipo Olimpije. Po dobrem začetku in zadetku Fučka že v četrti minuti so močno pritisnili gostje, ki so v 16. minuti zapravili tudi strel z enajstih metrov (Šporar). Domači so tudi z nekaj sreče do polčasa ohranili minimalno vodstvo. Drugi polčas je bil bolj enakovreden. Krkaši so z golom Dežmarja v 57. minuti povišali na 2 : 0, tik pred koncem srečanja pa je rezervist Vukčevič dosegel edini zadetek za Olimpijo. Ekipa je v zadnjih tekmah prikazala predvsem večjo zanesljivost v obrambi, tokrat pa so svoje dodali še igralci na sredini in v napadu. Ob dvigu zamozavesti po osvojenih točkah je lahko zmaga tudi dober obet pred naslednjimi tekmami, že v ponedeljek, 29. 9. 2014, proti ND Gorica.

Obramba zdržala, v napadu premalo konkretni

Ponedeljek, 22 September 2014 Napisal SPapež

Na tekmi zadnje uvrščenih ekip smo pričakovali zmago Krkašev, a so gostje po 90 - tih minutah osvojili prvo prvenstveno točko v 1. ligi Telekom Slovenije. Povsem zasluženo, saj so imeli v celotnem srečanju več priložnosti za zadetek, a je domači vratar Pelin (po odhodu Obradovića) vedno odlično posredoval. Veseli dejstvo, da že na drugi tekmi zapored nismo prejeli zadetka, v sami igri in v napadu pa je še precej rezerv. Že v sredo, 24. 9. 2014 ob 16. uri bo na Portovalu gostovala Olimpija, ki v osmih odigranih tekmah še ni klonila. Bo morda tokrat?

Po dolgem času zmaga

Sreda, 17 September 2014 Napisal SPapež

Končno so se po koncu tekme lahko veselili tudi naši nogometaši. V 2. krogu so v Velenju po zaslugi boljšega drugega polčasa premagali domači Rudar z 1 : 0. Zadetek za zmago je v 77. minuti dosegel Josip Fuček. Čestitke fantom za uvrstitev med osmerico v tem tekmovanju z najboljšimi željami tudi za nedeljsko tekmo proti Kalcerju na Portovalu.

Zapisnik tekme

Ničla še šestič zapored

Nedelja, 14 September 2014 Napisal SPapež

V 8. krogu 1. lige Telekom Slovenije so Krkaši gostovali v Mariboru in ponovno ostali praznih rok. Maribor je bil z zadetkoma mladega Zahoviča boljši z 2 : 0.

Počitka za nogometaše ne bo, saj se bodo že v sredo v 2. krogu pokala Slovenije v Velenju pomerili z Rudarjem, v nedeljo pa na Portoval prihaja ekipa Kalcerja, ki v dosedanjem delu prvenstva še ni osvojila točke.

Po tekmi 7. kroga med Krko in Luko Koprom je postalo jasno, da iz Novega mesta v štajersko prestolnico odhajata vratar Matko Obradović in mladi up Martin Kramarič. Igranje za NK Maribor je gotovo velik izziv za oba, v Nogometnem klubu Krka jima želimo vse dobro in uspešno nadaljevanje kariere!

obradovic in kramaric

Znova poraženi

Nedelja, 31 Avgust 2014

Nogometaši Krke tudi po sedmih krogih Prve lige Telekom Slovenije ostajajo pri vsega teh točkah oziroma eni sami zmagi. Tokrat so na Portovalu klonili proti moštvu Luke Koper z 1:3. Odslej bodo tudi brez dveh adutov – mladi Martin Kramarič in najboljši vratar minule sezone Matko Obradović namreč odhajata v NK Maribor.

tekma

Čas je za zmago!

Za nogometaši Krke je teden, v katerem so po besedah trenerja Miloša Rusa opravili kakovostne treninge in upoštevali navodila. Na Portovalu jih danes ob 17. uri čaka tekma 7. kroga Prve lige Telekom Slovenije, nasprotnik bo moštvo Luke Koper, ki je tako kot Krka na dnu lestvice in je nanizalo štiri zaporedne prvenstvene poraze.

trening krka pred koprom

Novinca v dresu Krke

Sobota, 30 Avgust 2014

Člansko moštvo Krke sta okrepila tuja igralca, mlada Ganec Nana Welbeck in Estonec Kevin Kauber.

nana    kevin

Tudi po šestih krogih Prve lige Telekom Slovenije igralci članskega moštva NK Krka ostajajo pri vsega treh točkah in eni sami zmagi. V Velenju so proti Rudarju ob polčasu sicer vodili z 1:0, na koncu pa znova zapustili igrišče sklonjenih glav.

"Če iz zadnjih dveh tekem poberemo pozitivne stvari in se ob tem zavedamo, da je to edina prava pot, potem smo na dobri poti, da obrnemo negativni niz prvenstvenih tekem že v Velenju!" pravi Jaka Ihbeisheh pred sobotno tekmo 6. kroga Prve lige Telekom Slovenije. Krka bo ob 20. uri gostovala pri Rudarju.

"Fantje so bolj izkušeni, vem, da se lahko veliko naučim od njih. Največkrat, ko spremljam njihovo tekmo, pomislim na to, da bi lahko tudi jaz igral na tistem mestu. Ko sem na klopi, vedno razmišljam, ali bom dobil priložnost, gledam druge igralce, kako igrajo in gledam nasprotnike, nato pa mislim na to, kako bi sam prišel mimo obrambe in dosegel zadetek." Tako o članskem nogometu in ekipi Krke pravi naš mladi up Jan Novak, ki bo 4. oktobra dopolnil 17 let.

jan novak

Članska ekipa NK Krka je v prvih minutah obračuna 1. kroga Pokala Slovenije v Šmarju pri Jelšah doživela hladen tuš. V petnajstih minutah so varovanci trenerja Miloša Rusa prejeli dva gola in zaostajali z 0:2, potem pa strnili vrste in s štirimi zadetki, od tega tremi v drugem polčasu (in to z igralcem manj!) vendarle napredovali v drugi krog.