Domov

Na strani Prve lige Telekom Slovenije si lahko preberete analizo jesenskega dela prvenstva,,,

Nedelja, 07 December 2014 20:30

V tretje ni šlo

Napisal SPapež

Pričakovanja pred današnjo tekmo so bila glede na zadnje tekme Krkašev upravičeno usmerjena v tretjo zaporedno zmago. Če je začetek tekme še nakazoval, da bi bilo možno doseči zastavljen cilj, pa so se v nadaljevanju dogodki na igrišču odvijali prav v nasprotno smer. Gostje so sicer sredi 1. polčasa zapravili enajstmetrovko (Majcen), a že v naslednjem napadu po nezbranosti v domači obrambi povedli. Ob začetku  drugega  polčasa je Majcen povišal na 2 : 0, to pa je bil tudi končni rezultat. Vsi poskusi domačih, da bi rezultat preobrnili, niso obrodili sadov. Poudarimo, da smo bili tokrat priča tudi zelo slabemu sojenju sodnika Balažiča, ki je podelil kar enajst rumenih kartonov, od tega 7 domačim.

Sreda, 03 December 2014 21:08

Maribor izkoristil napake Krkašev

Po rezultatu sodeč je Maribor povratno četrtfinalno tekmo pokala Slovenije dobil zanesljivo, a le na prvi pogled.

Potek tekme je še po dobri uri kazal na to, da smo že vedno v igri za napredovanje v polfinale.

Nedelja, 30 November 2014 09:16

Še drugič zapored

TEAM

Da se forma Krkašev dviguje se je ankazovalo že na prejšnjih tekmah, pa tudi proti Olimpiji se je to videlo. Na tekmi z veliko priložnosti so domačim povsem onemogočili neovirane zaključke akcij, sami pa večino tekme odigrali dobro. Čeprav je zmagovalca odločil avtogol domačega vezista Matiča, pa bi lahko Krkaši dvoboj odločili sami, a so bili v zaključkih akcij premalo zbrani. V sredo sledi še povratna tekma pokala Slovenije v Mariboru, sklepno dejanje letošnje jeseni pa bo v nedeljo, 7. 12., ko na Portoval prihaja Gorica, s katero smo po včerjašnjem krogu na lestvici točkovno poravnani. Tekma bo ob 13. uri; prav lepo vabljeni.

Povezave:

Ponedeljek, 24 November 2014 08:56

Iz Domžal zasluženo s tremi točkami

Tekma v Domžalah proti zadnjemu Kalcerju se je končala z zasluženo zmago Krkašev, ki so bili večji del tekme boljši nasprotnik. Čeprav so več napadali in imeli tudi več priložnosti, so bili tudi domači nekajkrat v položaju, ko bi lahko zadeli. Zelo razpoložena v taboru Novomeščanov sta bila predvsem oba strelca; Perić in Welbeck.Slednji je dosegel prvi gol v dresu Krke na uradnih tekmovanjih. Zmaga je lepa popotnica pred zadnjima tekmama v jesenskem delu (Olimpija, Gorica) in povratni tekmi pokala proti Mariboru. Upajmo na dobro predstavo in ugoden izid tudi na naslednji tekmi v soboto, 29. 11. ob 18. uri v Stožicah.

Četrtek, 20 November 2014 16:00

Z desetimi igralci minimalni poraz

Žreb pokala Slovenije je hotel, da se noogometaši Krke in Maribora po prvenstvenem obračunu srečata tudi v 1. tekmi četrtfinala. Mariborčani so si v uvodu tekme priigrali dve priložnosti za zadetek, a so prvi povedli Krkaši. Josip Fuček je mojstrsko zadel iz pprostega strela. V minutah po golu je sledil neverjeten potek tekme. V 28. minuti je v kazenskem prostoru z roko igral Ejup, vratar Mitrović pa je strel Vršiču ubranil. Le nekaj minut kasneje še ena enajstmetrovka za Maribor, tokrat je bil krivec Mitrović, ki je ob tem prejel tudi rdeči karton. Njegova zamenjava - Matic Čretnik je bil pri strelu Bitona prav tako uspešen. Gostje so do polčasa vendarle uspeli izenačiti, v drugem delu pa z igralcem več dosegli še zmagoviti zadetek.

Kljub porazu lahko z optimizmom pričakujemo nedeljsko tekmo v Domžalah proti trenutno zadnje uvrščeni ekipi Kalcerja.

Ponedeljek, 17 November 2014 07:09

Premor izkoristili za tekmo z Zagrebom

Prvenstveni premor zaradi reprezentančne tekme so Krkakši izkoristili za tekmo proti hrvaškemu prvoligašu Zagrebu. Trener je nekaterim igralcem namenil počitek (Pelin, Dežmar, Welbeck in Palić), tako da so tekmo odigrali v kombinirani zasedbi. Novomeščani so povedli sredi prvega polčasa, ko je odličen predložek Fučka izkoristil Kastrevec. Domačim je tik pred odmorom uspelo izenačiti. V drugem polčasu se rezultat kljub nekaterim priložnostim na obeh straneh ni spremenil, tako da se je tekma končala z rezultatom 1 : 1.

V sredo na Portoval ponovno prihaja Maribor, tokrat v 1/4 pokala Slovenije. Tekma bo ob 14. uri. Vse obiskovalce tekme obveščamo, da zaradi morebitne gneče pri nakupu vstopnic na tekmo pridejo nekoliko prej.

Ponedeljek, 10 November 2014 13:50

Maribor s Portovala s tremi točkami

Zamenjava glavnega trenerja med tednom (še) ni prinesla rezultatske izboljšave. So se pa Krkaši hrabro kosali s kakovostnejšim nasprotnikom. Predvsem smo videli veliko teka, borbenosti in požrtvovalnosti ter na trenutke dokaj ofenzivne igre, ki so jo gledalci doslej pogrešali. Mariborčani so zmagali zasluženo, saj so v ključnih trenutkih tekme zadeli, domači pač ne. Veseli dejstvo, da je bila tudi tribuna Portovala tokrat zelo dobro popolnjena. Glasen aplavz domačim fantom po koncu tekme pa je pomenil, da so bili v večini kljub porazu z igro zadovoljni.

Naj bo igra še boljša na pokalni tekmi proti istemu nasprotniku v sredo, 19. 11. ob 14.00, rezultat pa seveda ugodnejši.

Več na povezavah:

Torek, 04 November 2014 17:55

Zamenjava članskega trenerja

Vodstvo kluba se je sporazumno razšlo z dosedanjim trenerjem Milošem Rusom, ki z ekipo ni uspel doseči ciljev, postavljenih pred začetkom sezone. V priponki si oglejte uradno izjavo predsednika g. Jožeta Berusa...

SPOROČILO ZA JAVNOST

Torek, 28 Oktober 2014 15:36

Tudi Rudar odnesel točko

V nedeljskem obračunu Krkašev z velenjskim Rudarjem so bili z osvojeno točko prav gotovo bolj zadvoljni gostje, ki so si točko zagotovili v zadnji četrtini srečanja. Domači so povedli sredi prvega polčasa, imeli v drugem delu še nekaj lepih priložnosti za povišanje rezultata, na koncu pa so morali biti zadovoljni s točko. Dejstvo je, da ekipa zelo težko dosega zadetke tudi iz zelo ugodnih položajev. V prihodnje bo potrebno prav na tem področju nekaj spremeniti, če želimo biti uspešnejši od primerljivih ekip, med katere sodi tudi Rudar.

V nedeljo ekipa odhaja na obalo, kjer se proti Koprčanom nadeja ugodnega izida.